rahbari
آرشیو خبر

اخبار اداره اعزام

1401/12/14
نحوه تهیه ارز دانشجویی در مرکز مبادله ایران

نحوه تهیه ارز دانشجویی در مرکز مبادله ایران

دانشجویان متقاضی دریافت ارز تحت نظارت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به «سامانه سجاد» و دانشجویان متقاضی دریافت ارز تحت نظارت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به «سامانه موحد» مراجعه کنند.

 نحوه تهیه ارز دانشجویی در مرکز مبادله ایران
به گزارش مدیریت ارتباطات مرکز مبادله ارز و طلای ایران، متقاضیان دریافت ارز دانشجویی با مراجعه به سامانه ‌های «سجاد» و «موحد»، ضمن بارگذاری مدارک، تقاضای خود را در این سامانه‌ها ثبت کنند.
پس از بررسی مدارک توسط وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در صورت تایید مدارک، کد رهگیری سامانه مرکز مبادله ارز و طلای ایران برای متقاضی ارسال خواهد شد.
خاطر نشان می‌ شود که متقاضی برای دریافت ارز، باید با همراه داشتن کد دریافت شده و مدارک هویتی، به شعب منتخب بانک ملی ایران مراجعه کند. لیست 70 شعبه ارزی روی سایت بانک ملی ایران جهت ارائه خدمات ارز دانشجویی در دسترس است.
متقاضیان تنها از طریق سامانه‌های مذکور با ادارات مربوطه در وزارتخانه‌ ها در ارتباط خواهند بود و نیازی به مراجعه حضوری به مرکز مبادله ارز و طلای ایران نیست.
این گزارش حاکی است، میز خدمت به دانشجویان متقاضی دریافت ارز تحت نظارت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در طبقه همکف سازمان دانشجویان وزارت مذکور ایجاد شده است و لزومی به مراجعه دانشجویان یا نمایندگان ایشان به تالار ارز خدماتی مرکز مبادله ارز و طلای ایران نیست.
گفتنی است، میز مرکز مبادله ایران در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی فعال نیست و متقاضیان صرفا از طریق سامانه «موحد» با این دستگاه در ارتباط خواهند بود.
متقاضیان جهت ورود به «سامانه سجاد» می توانید به آدرس اینترنتی https://portal.saorg.ir مراجعه کنند و درگاه ورد به «سامانه موحد» نیز https://mohed.behdasht.gov.ir/educationportal است.
 
منبع خبر

نظر شما
نام  
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ