یکی از اهداف مهم وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، اعتلای موقعیت آموزشی، علمی و فنی کشور و تأمین کادر علمی مورد نیاز دانشگاه ها و مراکز آموزشی و پژوهشی کشور و ارتقای سطح دانش و آشنایی آنها با نوآوری های علمی در چارچوب قانون اعزام دانشجو به خارج می باشد.

رأس ساختار سازمانی اداره کل بورس و اعزام دانشجویان به خارج از کشور (مدیرکل) زیر نظر سازمان امور دانشجویان مشغول فعالیت بوده و در جهت عملیاتی و اجرایی نمودن مصوبات شورای مرکزی بورس اقدام می نماید. و همچنین از همفکری هیئت های علمی در جهت پیشبرد امور بهره گرفته و از طریق رایزنان علمی در جریان مشکلات دانشجویان خارج از کشور قرار می گیرد.

فعالیت های اداره کل بورس نیز ماهیتا به دووظیفه راهبردی و اجرایی جهت انجام کلیه امور به اعطای بورس های تحصیلی داخل و خارج کشور تقسیم شده و گستره آن از شناسایی نیازهای تخصصی منابع انسانی دستگاه های اجرایی کشور شروع و تا فراهم نمودن مقدمات اجرایی جهت ادامهم تحصیل دانشجویان در مقاطع تحصیلی بالاتر و نهایتاً اعطای بورسیه تحصیلی به حائزین شرایط جهت ادامه تحصیل در رشته های اولویت دار و مورد نیاز کشور و دانشگاه های معتبر خارجی به همراه نظارت و پیگیری موارد فوق ادامه می یابد.


گزارش تصویری و مناسبت ها

پیوندهای مرتبط

صدور گواهی خارج از کشور

جهت دریافت گواهی

ادامه مطلب >

بازرسی و پاسخ گویی به شکایات

به منظور تکریم ارباب رجوع و ...

ادامه مطلب >

انتقالی و مهمانی دانشجویان داخل

به منظور دریافت خدمات و شرایط انتقالی و مهمانی دانشجوایان داخل

ادامه مطلب >

صدور گواهی اشتغال به تحصیل

برای دانلود راهنما و نحوه دریافت گواهی اشتغال به تحصیل ...

ادامه مطلب >

کمیسیون بررسی موارد خاص

کمیسیون بررسی موارد خاص دانشجویان داخل

ادامه مطلب >

صدور معافیت تحصیلی

برای مطالعه شرایط و دریافت

ادامه مطلب >

آزمون زبان

سازمان امور دانشجویان در جهت تسهیل در

ادامه مطلب

سامانه epolice

درخواست معافیت تحصیلی

ادامه مطلب