آرشیو اخبار
مديرکل بورس و امور دانشجويان خارج از کشور: قرارداد موسسات اعزام دانشجو آنلاين مي شود

مديرکل بورس و امور دانشجويان خارج از کشور: قرارداد موسسات اعزام دانشجو آنلاين مي شود

به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان، دکتر ابراهیم حاجی زاده روز چهارشنبه در برنامه روی خط خبر شبکه خبر سیما گفت: صدور مجوز فعالیت و نظارت بر موسسات اعزام دانشجو به خارج از کشوردر کار گروهی صورت می گیرد که در سال 1382 با تصویب هیات دولت ایجاد شده است و وزارتخانه های علوم، دادگستری،فرهنگ و ارشاد اسلامی ، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اطلاعات و امور خارجه در آن عضویت دارند.

وی افزود:118موسسه مجوز قانونی فعالیت دارند و تاکنون 80 موسسه متخلف دارای مجوز بسته شده است.

دکتر حاجی زاده با تاکید بر نظارت مستمر بر فعالیت موسسات اعزام دانشجو به خارج از کشور اظهار داشت: این موسسات باید بر اساس آیین نامه، دستور العمل و منشور اخلاقی فعالیت کنند و تمدید اعتبار مجوزها هر ساله بررسی می شود و اگر خلافی اتفاق افتاده باشد تذکر داده می شود و در صورت تکرار، مجوز تمندید نمی شود.

مدیرکل بورس و امور دانشجویان خارج گفت: تعدادی دیگری موسسه اعزام دانشجو نیز وجود دارد که مجوز ندارند و در فضای مجازی فعالیت می کنند و با تبلیغات نادرست و دادن اطلاعات غلط، خانواده ها را دچار مشکل می کنند که برخورد با این موسسات نیز در جریان است.

وی افزود: در دو هفته گذشته با همکاری پلیس امنیت تهران 10 موسسه غیر مجاز پلمپ شد و پلمپ هجده موسسه غیر مجاز نیز در حال پیگیری است.

دکتر حاجی زاده با اشاره به فعالیت موسسات غیر قانونی در فضای مجازی و گستردگی فضای مجازی، خواهان کمک عموم مردم و سایر دستگاههای اجرایی برای کمک به وزارت علوم برای مقابله با موسسات غیر مجاز اعزام دانشجو در این محیط شد.

وی گفت: با همکاری پلیس فتا، و با ارسال اطلاعات و لیست موسسات دارای مجوز به این آنها، با موسسات غیر مجاز در فضای مجازی برخورد و سایت های اطلاع رسانی آنها نیز بسته خواهد شد.

مدیرکل بورس از آغاز آنلاین شدن مراحل صدور مجوز و رویت مفاد قرارداد موسسات با دانشجویان متقاضی اعزام خبر داد و گفت: با این اقدام قرارداد اد منعقده در سراسر کشور از جهت انطباق با قانون مورد نظارت قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه صندلی خالی دانشگاهی در کشور زیاد است توصیه کرد دانشجویان در داخل کشور ادامه تحصیل دهند و در صورت تمایل به ادامه تحصیل در خارج با مراجعه به سایت سازمان امور دانشجویان و سامانه portal.saorg.ir از اسامی موسسات مجاز و قوانین مربوطه اطلاع یابند.

دکتر حاجی زاده با اشاره به در خواست وزارت علوم از قوه قضاییه برای اختصاص شعبه ویژه برای رسیدگی به شکایت ها از موسسات غیر مجاز اعزام دانشجو، ابراز امید واری کرد با این اقدام نظارت بر این موسسات تشدید شود.

مطلب قبلی گزارش تصویری001
مطلب بعدی اطلاعیه تغییر سامانه آزمون زبان MSRT
Print
3320 رتبه بندی این مطلب:
3/7

صدور گواهی خارج از کشور

جهت دریافت گواهی

ادامه مطلب >

بازرسی و پاسخ گویی به شکایات

به منظور تکریم ارباب رجوع و ...

ادامه مطلب >

انتقالی و مهمانی دانشجویان داخل

به منظور دریافت خدمات و شرایط انتقالی و مهمانی دانشجوایان داخل

ادامه مطلب >

صدور گواهی اشتغال به تحصیل

برای دانلود راهنما و نحوه دریافت گواهی اشتغال به تحصیل ...

ادامه مطلب >

کمیسیون بررسی موارد خاص

کمیسیون بررسی موارد خاص دانشجویان داخل

ادامه مطلب >

صدور معافیت تحصیلی

برا مطالعه شرایط و دریافت

ادامه مطلب >

آزمون زبان

سازمان امور دانشجویان در جهت تسهیل در

ادامه مطلب